FMG2G75US120
Berton Electronics Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
FMG2G75US120
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 75 A
Product Status : Obsolete
Configuration : Half Bridge
Mounting Type : Chassis Mount
Current - Collector Cutoff (Max) : 3 mA
Series : -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 3V @ 15V, 75A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : 7PM-GA
Mfr : onsemi
Power - Max : 445 W
Package / Case : 7PM-GA
Input : Standard
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
IGBT Type : -
NTC Thermistor : No
Base Product Number : FMG2
Description : IGBT MODULE 1200V 75A 445W 7PMGA
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Half Bridge 1200 V 75 A 445 W Chassis Mount 7PM-GA