APT60GT60JRDQ3
Berton Electronics Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
APT60GT60JRDQ3
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 105 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tube
Series : Thunderbolt IGBT®
Package / Case : SOT-227-4, miniBLOC
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.5V @ 15V, 60A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : ISOTOP®
Mfr : Microchip Technology
Current - Collector Cutoff (Max) : 330 µA
IGBT Type : NPT
Power - Max : 379 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 3.1 nF @ 25 V
Configuration : Single
NTC Thermistor : No
Base Product Number : APT60GT60
Description : IGBT 600V 105A 379W SOT227
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module NPT Single 600 V 105 A 379 W Chassis Mount ISOTOP®