MII75-12A3
  • 1
Product Category : Discrete Semiconductor Modules
Mounting Style : Screw
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Package / Case : Y4
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Vf - Forward Voltage : 2.5 V
Packaging : Bulk
Vr - Reverse Voltage : 1.2 kV
Series : MII75
Type : IGBT Modules
Product : Power Semiconductor Modules
Manufacturer : IXYS
Description : Discrete Semiconductor Modules 75 Amps 1200V